Підписаний сьогодні Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії враховує лише частину вимог теплопостачальників

pres_reliz_memorandum_ukrteplokomunenergo.jpg

30 вересня 2021 року на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові Україні підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 років між Урядом України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад Конгресу.

Згідно з Меморандумом тарифи на тепло в новому опалювальному сезоні залишаться на рівні минулорічних, зі свого боку держава зобов’язалась спрямувати до місцевих бюджетів додаткові кошти для фінансової підтримки підприємств теплопостачання.

НАК «Нафтогаз України» повинен забезпечити до початку опалювального сезону синхронізацію умов розрахунків за газ виробниками теплової енергії з умовами розрахунків споживачів тепла. Відповідно, теплопостачальникам має бути надана можливість відстрочення платежів за спожитий газ до 45 днів.

Ще одна важливе положення Меморандуму — до 15 жовтня 2021 року повинні бути розблоковані рахунки підприємств теплопостачання, які арештовані через заборгованість за газ та його розподіл. На сьогодні таких підприємств в Україні — 59.

Також документом зафіксовано ціни газу на виробництво теплової енергії для постачання тепла і гарячої води різним категоріям споживачів. Для категорії «населення» — це 7 420 грн/тис. м3. Для бюджетних організацій — 13 659,63 грн/тис. м3.

«Висловлюємо подяку усім, хто брав активну участь у розробленні і внесенні змін до Меморандуму. Ми зробили все можливе, аби в ньому були відображені усі положення, необхідні для стабільної роботи підприємств теплокомуненерго. Частина пропозицій галузі теплопостачання врахована в Меморандумі, однак залишались такі дискримінаційні для ТКЕ вимоги газопостачальника як укладання з банківськими установами договорів на добровільне безакцептне списання коштів з рахунків та безумовне надання банківської гарантії на увесь обсяг грошових зобов’язань. Крім того, Меморандум — це договір про наміри. Тому надзвичайно важливо, щоб усі його підписанти й надалі дотримувались своїх зобов’язань. Зі свого боку Міжгалузева асоціація «Укртеплоенерго» продовжує роботу над вдосконаленням законодавчої бази у сфері теплопостачання і врегулювання проблемних питань теплопостачальників», — наголосив віце-президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання тепла та гарячої води у прийдешньому опалювальному сезоні (2021-2022 рр)

Адреса:

03035, місто Київ, Солом’янська площа, 2, оф. 803
+38 (044) 248-80-05

+ 38 (044) 248-80-29

http://mautke.com.ua

utke@i.ua

Розташування

Слідкуйте за нашою діяльністюAll Rights Reserved. Powered by IT.WebKey.One and Make2Web