З 1 лютого природний газ для теплопостачання житлових будинків в окремих містах буде по 40 грн за 1 куб.м

Через прорахунки ГК “Нафтогаз Трейдинг” у прогнозуванні обсягів природного газу за фіксованою ціною для виробництва теплоенергії населенню та бюджетним установам ситуація навколо теплопостачання споживачів в регіонах України стає критичною.

ГК “Нафтогаз Трейдинг” категорично відмовляється коригувати ці обсяги, натомість виставляє за перевищення лімітів газу рахунки за ринковою ціною всупереч досягнутим домовленостям з Урядом перед початком опалювального сезону.

Через це теплопостачальні підприємства таких міст як Вінниця, Жовті Води, Миргород, Херсон, Теплодар, Нововолинськ, Кам’янець-Подільський, Шепетівка та Староконстянтинів вже в січні не зможуть розрахуватись за спожитий природний газ для забезпечення теплопостачання своїх міст. За умовами жорстких договорів, запропонованих ГК “Нафтогаз Трейдинг” теплопостачальникам, це означає зміну умов надання газу та можливе застосування з 1 лютого страхового механізму – постачальника “останньої надії” (ПОН), за яким газ може надаватися лише 2 місяці, не за фіксованою “соціальною” ціною 7,42 тис. грн/1 тис. куб. м, а ринковою. У січні вона становить близько 40 тис. грн/1 тис. куб.м.

А одне із найбільших в Україні підприємств за обсягами виробництва теплової енергії КП «Харківські теплові мережі» разом із КП «Лисичанськтепломережа» вже з 1 січня 2022 року виключені з реєстру підприємств, постачання газу яким здійснює ГК “Нафтогаз Трейдинг” і переведені до реєстру постачальника “останньої надії” тієї ж ГК “Нафтогаз Трейдинг”.

“Ситуація з оплатою спожитого газу теплопостачальниками вкрай складна. ГК “Нафтогаз Трейдинг” не коригує помилково визначені обсяги газу для потреб теплопостачання населення. Далеко не всі підприємства в повному обсязі отримують компенсації з різниці в тарифах, передбачених Меморандумом про взаєморозуміння від 30 вересня 2021 р. Йдеться про 4% ПДФО та 13,44% акцизу від реалізації пального. Бюджети деяких міст взагалі не передбачають проведення підприємствам ТКЕ фінансування такої компенсації або передбачають часткову компенсацію на оплату теплової енергії тільки для бюджетних установ. При цьому тарифи на теплову енергію залишаються “політичними”, тобто економічно необгрунтованими, газопостачальник некоректно прогнозує ліміти газу на опалювальний сезон і вимагає оплати за це “понаднормове” споживання газу ринкову ціну, спонукаючи підприємства ТКЕ до переходу на ПОН та штрафних санкцій. Це означає банкрутство та позбавлення ТКЕ будь-яких перспектив розвитку, модернізації, підвищення енергоефективності теплової інфраструктури, що на початку призведе до руйнування системи централізованого теплопостачання в окремих містах України, а в кінцевому результаті у державі в цілому» – зазначив Арсентій БЛАЩУК, Президент МА “Укртеплокомуненерго”.

Враховуючи стан справ з оплатою газу та можливого в найближчий час переходу ТКЕ на ПОН, Асоціація звертається до Комітету ВР України з енергетики та ЖКП щодо термінового проведення комітетських слухань з розгляду надзвичайної ситуації та розробки антикризових заходів для сталого проходження опалювального сезону.

Адреса:

03035, місто Київ, Солом’янська площа, 2, оф. 803
+38 (044) 248-80-05

+ 38 (044) 248-80-29

http://mautke.com.ua

utke@i.ua

Розташування

Слідкуйте за нашою діяльністюAll Rights Reserved. Powered by IT.WebKey.One and Make2Web