Автоматичне списання коштів з рахунків теплогенеруючих підприємств на користь «Нафтогаз Трейдинг» зупинить підготовку до опалювального сезону 2022-2023 рр.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» у квітні продовжило практику безакцептного списання коштів з рахунків підприємств ТКЕ. Дії монополіста унеможливлюють виплату заробітної плати працівникам галузі та підготовку до наступного опалювального сезону.

Одразу після запровадження військового стану в Україні 25.02.2022 року ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» публічно звернулось до контрагентів та наголосило, що забезпечить на період війни здійснення передачі природного газу за договорами купівлі-продажу без надання безвідкличної безумовної банківської гарантії, в тому числі за наявності простроченої заборгованості за поставлений природний газ (див. інформаційне повідомлення від 25.02.2022 – https://ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» naftogaztrading.com.ua/news/for-clients).

МА «Укртеплокомуненерго» підтримала такий крок, розуміючи, що підприємства галузі в умовах війни не зможуть у повному обсязі розраховуватись за отриманий природний газ. До того ж 28.02.2022 року Торгово-промислова палата України засвідчила на всій території України форс-мажорні обставини через військову агресію російської федерації проти України, що унеможливлює виконання договірних зобов’язань у встановлені терміни.

Однак вже у квітні цього року низка членів МА «Укртеплокомуненерго» повідомили Асоціаціацію про безакцептне, без попереднього повідомлення підприємств та в порушення Договору, постачання природного газу, списання коштів з рахунків підприємств на користь ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Такі дії державного монополіста позбавляють підприємства ТКЕ можливості купувати необхідні матеріали для проведення принаймні поточних ремонтів, відновлення енергетичної інфраструктури після наслідків обстрілів та руйнувань, а також виплату заробітної плати.

Наразі розрахунки за отриманий природний газ у повному обсязі не можливі. Основна причина – відсутність обігових коштів у підприємств ТКЕ через низький рівень оплати споживачами послуг із постачання теплової енергії та гарячої води. Інші причини – обмеженість фінансових ресурсів органів місцевого самоврядування, що дотували підприємства ТКЕ, у тому числі в частині покриття різниці у тарифах, спрямування коштів місцевих бюджетів на ліквідацію аварій та пошкоджень, у тому числі тих, що виникають внаслідок бойових дій, а також першочергове фінансування заходів з територіальної оборони.

МА «Укртеплокомуненерго» звертається до ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» із закликом віднестися із відповідальністю та розумінням до ситуації, що склалася в країні та відізвати вимогу безакцептного списання коштів з рахунків підприємств ТКЕ. У іншому випадку може постраждати не тільки теплоенергетична інфраструктура України. Під загрозою стабільність та безаварійність надання послуг кінцевому споживачу – населенню, яке і так страждає від військових дій.

«На жаль, війна торкнулась усіх без виключення галузей. Однак, у таких умовах не має бути місця зловживанню своїм становищем та фінануванню потреб одних за рахунок інших. Тим більше, коли постраждати від такого підходу може тільки споживач. Наразі вкрай необхідно знайти збалансоване рішення, яке, в умовах війни, врахує інтереси як газопостачальних компаній, так і кінцевого споживача. Теплопостачальні компанії вже зараз виступають за впровадження державою дієвих механізмів регулювання, що уможливлять безперебійне функціонування теплопостачального комплексу та надійне забезпечення споживачів якісними послугами в осінньо-зимовий період», – зазначив Президент Асоціації «Укртеплокомуненерго» А. Блащук.

Адреса:

03035, місто Київ, Солом’янська площа, 2, оф. 803
+38 (044) 248-80-05

+ 38 (044) 248-80-29

http://mautke.com.ua

utke@i.ua

Розташування

Слідкуйте за нашою діяльністюAll Rights Reserved. Powered by IT.WebKey.One and Make2Web