Теплопостачальники почали отримувати від ГК “Нафтогаз Трейдинг” «листи щастя» з необґрунтованими в умовах воєнного стану багатомільйонними штрафами

gazoprovod-1-e1653386131152.jpg

Станом на сьогодні вже п’ять теплопостачальних підприємств отримали від державного газопостачальника ГК “Нафтогаз Трейдинг” листи-вимоги про сплату штрафів за порушення умов довгострокових договорів постачання газу, згідно з якими споживач-теплопостачальник повинен за п’ять робочих днів до початку відповідного розрахункового періоду укласти договір або додаткові угоди до договорів банківського рахунку щодо здійснення списання коштів з рахунків споживача, куди надходять кошти за послуги теплопостачання, на які використано газ.

Якщо підприємство ТКЕ не виконує цю вимогу – сплачує штраф у розмірі 10% вартості природного газу за відповідний розрахунковий період. Причому відсутність боргів за газ чи термінів розрахунку до уваги не беруться.

Зокрема, «листи щастя» з штрафними вимогами від 2,2 до 47,2 млн вже отримали КП «Обухіврайтепломережа» (Київська обл.), ПТМ «Ковельтепло» (Волинська обл.), ДКП «Луцьктепло» (Волинська обл.), ТОВ «Рівнетеплоенерго» (Рівненська обл.) та ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (Івано-Франківська обл.). Загальна сума вимоги штрафів до цих ТКЕ на сьогодні складає майже 150 млн грн.

Ці штрафні вимоги ГК “Нафтогаз Трейдинг”, окрім того що є нелегітимними (див. лист ТПП) в умовах воєнного стану, не мають джерел відшкодування, бо не включаються до тарифів і не списуються за вимогами Закону України №1730 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». Відтак, джерелом погашення штрафів ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» мають стати кошти місцевих бюджетів.

“Агресивна тактика та нагнітання вимог й тиску на теплокомуненерго з боку НАК “Нафтогаз” має на меті отримати задарма контроль над теплопостачальними підприємствами, щоб компенсувати свої втрати. Однак така модель управління галузі газовим монополістом вже довела свою неспроможність раніше. Якщо не зупинити цю гру в одні ворота, Нафтогаз посилюватиме економічно необґрунтовані вимоги та аморальний в умовах воєнного стану тиск на ТКЕ, штучно створюватиме для тепловиків несприятливі умови для підготовки та початку опалювального сезону теплопостачальними організаціями. МА “Укртеплокомуненерго” звернулась (див. текст звернення) до Голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг А.С. Геруса з проханням врегулювати ситуацію, забезпечити паритетні умови роботи обох галузей, унеможливити дискримінацію та тиск з боку газопостачальника. Також ми звертаємось до керівництва Нафтогазу з вимогою припинити нарахування штрафів і пеней під час війни, як і було вами обіцяно в лютому. А також забезпечити цивілізовані, адекватні сьогоднішнім реаліям, умови співпраці з виробниками тепла”, підкреслив Президент МА «Укртеплокомуненерго» Арсентій БЛАЩУК.

Адреса:

03035, місто Київ, Солом’янська площа, 2, оф. 803
+38 (044) 248-80-05

+ 38 (044) 248-80-29

http://mautke.com.ua

utke@i.ua

Розташування

Слідкуйте за нашою діяльністюAll Rights Reserved. Powered by IT.WebKey.One and Make2Web