Старт опалювального сезону 2011-2012
24 жовтня у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» пройшла прес-конференція на тему: «Старт опалювального сезону 2011-2012: перші результати»
Учасники:
Арсентій Блащук — президент Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго»;
Олексій Кучеренко — екс-міністр ЖКГ, президент Фонду підтримки регіональних реформ;
Сергій Бульбас — президент всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ.
Під час конференції були обговорені актуальні питання початку та проходження опалювального сезону в Україні.
Президент МА «Укртеплокомуненерго» А.А. Блащук зазначив, що опалювальний сезон почався вчасно та без зривів. Але цінова політика держави у галузі комунальної теплоенергетики заважає підприємствам. А саме: рівень відшкодування тарифів знаходиться на рівні 60%, що призводе до заборгованості, штрафів та створює фінансові діри на теплопостачальних підприємствах, а відшкодування тарифів у 2011 році ще взагалі немає. Замість того щоб переходити на нові й сучасні технології, підприємства змушені просто латати дірки у ветхих мережах. Водночас він зауважив, що у зв’язку з підвищенням тарифів на теплову енергію для бюджетних організацій та інших споживачів, окрім населення, підприємства малого та середнього бізнесу будуть змушені відмовитись від централізованого опалення, що призведе до падіння рентабельності.
Як вважає С.Бульбас, незважаючи на величезну заборгованість населення за спожитий природний газ, яка складає 5,4 млрд. грн. підприємства ТКЕ зробили все від них залежне для того, щоб увійти до опалювального сезону 11/12 років без зриву.
Водночас О. Кучеренко зауважив, що тепло, на сьогодні – це питання політичне і запевнив, що зиму ми перезимуємо, адже буде жорсткий контроль з боку держави, мери міст будуть відповідати за недоліки своїми посадами. На думку О. Кучеренка: аварій буде більше ніж у минулому році, тому що стан мереж з кожним роком погіршується. Також він відмітив, що Національний регулятор до сих пір має лише 5 членів комісії, які виконують величезний об’єм робіт, але вони фізично не можуть знати реальний стан справ на підприємствах, тому затвердження тарифу для населення буде розтягнуто на декілька років.
Фото конференції: