МА «Укртеплокомуненерго» — адаптація договірних відносин з НАК «Нафтогазом» до реалій воєнного стану для підприємств ТКЕ є важливим аспектом забезпечення сталого опалювального сезону

photo_2022-07-28_10-14-03.jpg

Попри високий рівень небезпеки в умовах воєнного стану українська теплова інфраструктура готується до нового опалювального сезону. Підприємства ТКЕ проводять гідравлічні випробування, відновлюють зруйновані мережі й обладнання та проводять планові ремонтні роботи.

Занепокоєння операторів централізованого теплопостачання, як і решти українського та європейського енергоринку, викликає забезпечення потреб опалювального сезону газом на тлі російського газового шантажу та пошуку урядом шляхів забезпечення газом українських споживачів.

«На сьогодні усі учасники галузі теплопостачання об’єднані спільними загрозами і викликами. Наш голос чують в уряді, зауваження Асоціації мають вагу, і це важливо, бо врахування ризиків усіх ланок ланцюга енергопостачання має велике значення для прийняття збалансованих рішень щодо забезпечення опалювального сезону 2022/23, який буде найскладнішим за всю нашу історію незалежності», — зазначив Президент МА «Укртеплокомуненерго» Арсентій БЛАЩУК.

Одним з основних завдань створеного на початку липня урядового Штабу з підготовки до опалювального сезону 2022/23 років під час воєнного стану є сприяння укладанню договорів на постачання природного газу між підприємствами теплопостачання та газотранспортними підприємствами. Міжгалузева Асоціація «Укртеплокомуненерго» надала своє бачення та пропозиції про зміни в частині газових договорів для теплокомуненерго (ТКЕ).

«Наразі головна мета усіх ланок енергопостачання та рівнів влади — забезпечити українців теплом взимку. Щоб не виникало штучно створених загроз, необхідно вже зараз врахувати внутрішні ризики та уникнути невиправданого в умовах воєнного часу економічного тиску на теплопостачальників. Йдеться насамперед про скасування пені і штрафів за несвоєчасні розрахунки за газ у контексті заборони нарахування та стягування пеней і штрафів на заборгованість населення на час дії воєнного стану, відміну безакцептного списання коштів газопостачальником з рахунків підприємств ТКЕ, а також забезпечення альтернативними видами палива. З перших місяців війни спостерігається чітка тенденція зниження рівня комунальних платежів і в тому числі розрахунків за тепло. Тому вже зараз потрібно передбачити антикризові механізми економічного балансу ТКЕ в умовах воєнного стану. Відповідні пропозиції щодо змін до договору на постачання природного газу ми підготували та надали Уряду та очікуємо їхній розгляд та рішення», — сказав Арсентій БЛАЩУК.

Адреса:

03035, місто Київ, Солом’янська площа, 2, оф. 803
+38 (044) 248-80-05

+ 38 (044) 248-80-29

http://mautke.com.ua

utke@i.ua

Розташування

Слідкуйте за нашою діяльністюAll Rights Reserved. Powered by IT.WebKey.One and Make2Web