В умовах воєнного стану підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) потребують державних субвенцій для погашення боргів за газ та державного регулювання тарифів на тепло.ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» у квітні продовжило практику безакцептного списання коштів з рахунків підприємств ТКЕ. Дії монополіста унеможливлюють виплату заробітної плати працівникам галузі та підготовку до наступного опалювального сезону.У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України 3 лютого була розглянута головна проблема теплопостачальників у цьому опалювальному сезоні — нестача лімітів газу за фіксованою ціною 7,42 грн/м³ та перехід 6-ти підприємств на страховий механізм закупівлі газу від постачальника «останньої надії» (ПОН), за яким ціна на газ вища у 5,5 разів.

У слуханнях взяли участь представники МА «Укртеплокомуненерго», теплопостачальних підприємств, ГК «Нафтогаз Трейдинг», Мінрегіону, НКРЕКП, АМКУ та Асоціації міст України.Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг спільно з Міжгалузевою асоціацією з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» організовує слухання у Комітеті на тему: «Про ситуацію у сфері теплопостачання та розроблення антикризових заходів для сталого проходження опалювального сезону».Через прорахунки ГК “Нафтогаз Трейдинг” у прогнозуванні обсягів природного газу за фіксованою ціною для виробництва теплоенергії населенню та бюджетним установам ситуація навколо теплопостачання споживачів в регіонах України стає критичною.

ГК “Нафтогаз Трейдинг” категорично відмовляється коригувати ці обсяги, натомість виставляє за перевищення лімітів газу рахунки за ринковою ціною всупереч досягнутим домовленостям з Урядом перед початком опалювального сезону.За результатами грудня 2021 року більше 10 підприємств теплопостачання, членів Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго», повідомили про нестачу газу за фіксованими цінами для побутових споживачів та бюджетних установ у своїх містах (ОКП «Донецьктеплокомуненерго», Новоград-Волинський, Рівне, Чернівці, Полтава, Чорноморськ, Старокостянтинів, Коростень, Нововолинськ, Стрий).

Згідно з консолідованими даними МА «Укртеплокомуненерго», українським містам в жовтні та грудні не вистачило для потреб теплопостачання населення та бюджетних установ майже 40 млн м³ газу за фіксованими цінами, гарантованими державою.

Нагадаємо, з початку опалювального сезону підприємства ТКЕ зіштовхнулися з проблемою дефіциту обсягів газу за фіксованими цінами, визначеними в договорі ГК «Нафтогаз Трейдинг» — 7 420 грн. («Обсяг 1») і 16 390 грн. («Обсяг 3») за 1 тис. м³.Завтра, 9 грудня 2021 року, Уряд розгляне постанову, яка передбачає удосконалення механізму визначення обсягу заборгованості держави перед підприємствами комунальної теплоенергетики з різниці в тарифах.

За пропозицією Асоціації міст України Мінрегіон підготував та вніс на засідання Уряду проєкт постанови, покликаний удосконалити методику розрахунку різниці в тарифах, яка виникла через невідповідність між фактичною вартістю послуг з теплопостачання та їх вартістю для населення і бюджетних установ. Визначений обсяг заборгованості буде компенсований комунальним підприємствам з державного бюджету.


elplast.png

«Ельпласт» – компанія, яка є провідним виробником та постачальником всіх полімерних труб для: водопостачання, газопостачання, водовідведення (каналізування), дренажу, теплових мереж гарячого водопостачання та центрального опалення, силових електромереж, оптоволоконних ліній зв’язку.


Адреса:

03035, місто Київ, Солом’янська площа, 2, оф. 803
+38 (044) 248-80-05

+ 38 (044) 248-80-29

http://mautke.com.ua

utke@i.ua

Розташування

Слідкуйте за нашою діяльністюAll Rights Reserved. Powered by IT.WebKey.One and Make2Web