Пропозиції Асоціації до нової Методики Мінвуглепрому
У проекті нової «Методики визначення обсягів природного газу, які використовуються для виробництва теплової енергії для населення» зовсім не змінився порядок та алгоритм обрахування обсягів природного газу для населення.
У проекті Методики (так же як і у попередній) не враховуються витрати теплової енергії на власні технологічні потреби котелень, технологічні втрати при її транспортуванні тепловими мережами. Враховується лише відпущена теплова енергія населенню (корисний відпуск), що суперечить діючим нормативно-правовим актам. Відповідно до КТМ 204 Україна «Норми та вказівки по нормуванню витрат палива та теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні» загальна кількість виробленої теплової енергії з урахуванням витрат на технологічні потреби та втрати розподіляється пропорційно між різними категоріями споживачів, таким чином зберігається тепловий баланс.
При затвердженні нового проекту Методики підприємства теплоенергетики будуть змушені сплачувати за природний газ для виробництва частини теплової енергії для потреб населення, яка втрачається в процесі транспортування, за ціною 4 661,74 грн. за 1000 м3, тобто в 3,56 рази дорожче.
Все вищезазначене фактично є прихованим і таким, що здійснюється за межами правового поля, значним підвищенням вартості природного газу для виробництва теплової енергії населенню, що в свою чергу призведе до необхідності відповідного підвищення тарифів на комунальні послуги з опалення та гарячого водопостачання для населення, або для бюджетних установ і організацій та інших споживачів, що є перехресним субсидіюванням і умовами ліцензійної діяльності категорично заборонено. Вищевказані вимоги суперечать актам вищої юридичної сили — постанові Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», постанові НКРЕ України від 13.07.2010г. № 813 «Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ для суб’єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахах та прибудованих» та в цілому законодавству України у сфері тарифоутворення на природний газ, так як відповідно до чинного законодавства це виняткова прерогатива НКРЕ України.
Враховуючи зазначене, Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго» подала до Мінвуглепрому пропозиції до проекту нової Методики і якщо вони будуть враховані, то це допоможе уникнути вищезгаданих проблем.
Детальніше у рубриці «ДОКУМЕНТИ»